Який тест з англійської мови краще обрати?

Успішне складання міжнародного іспиту з англійської мови часто є умовою роботи в іноземній компанії, вимогою університету, до якого ви плануєте вступати, або еміграційної програми. Як визначити, який саме тест з англійської варто складати саме вам?

Якщо ви плануєте їхати на  навчання, то зазвичай ви можете обирати між іспитами IELTS (Academic) або TOEFL. Обидва іспити розраховані на визначення вашого рівня володіння англійською мовою. Кожен університет визначає рівень, який є прийнятним для навчання (у багатьох випадках – 6.5 для IELTS, 80 – TOEFL). Сертифікати IELTS та TOEFL чинні впродовж двох років.  IELTS – тест, розроблений Кембриджським університетом, TOEFL – це американська версія іспиту на знання англійської мови.  Більшість університетів приймають обидва сертифікати, але деякі університети США вимагають саме складання тесту TOEFL. Перед тим як обрати один з іспитів, варто детально ознайомитися з вимогами університету, а також спробувати пройти пробний іспит.

Якщо вашою метою є переїзд до Канади або Австралії на постійну роботу або проживання, то необхідно скласти іспит IELTS (General). Вимоги до рівня мови значно відрізняються залежно від типу програми, відповідно до якої ви плануєте подавати документи.

Сертифікат IELTS (General) також часто вимагають роботодавці, особливо міжнародні компанії. Вони висувають власні вимоги до мінімального необхідного рівня. Оскільки чинним є тільки сертифікат, здобутий впродовж останніх двох років, то іспит є гарантією підтвердження вашого поточного рівня знань.

Кeмбриджські мовні іспити (KET, PET, FCE, CAE, CPE) підтверджують ваш рівень володіння мовою відповідно до європейської шкали оцінювання володіння мовою (CEFRL), відповідно на рівні A2, B1, B2, C1, C2. Сертифікати не мають терміни давності, що є важливим для подальшого працевлаштування. Сертифікати є міжнародно визнаним підтвердженням вашої мовної кваліфікації, що дозволяє вам долучати їх до свого резюме при поданні на роботу у більшості країн світу.

A2 Key English Test (KET): Початковий тест, який перевіряє здатність спілкуватися англійською мовою в повсякденних ситуаціях на елементарному рівні.

B1 Preliminary English Test (PET): Другий тест із серії Кембриджських іспитів, що показує володіння письмовою та усною англійською на середньому рівні.

B2 First Certificate in English (FCE): Іспит перевіряє вміння впевнено спілкуватись англійською мовою як в усній, так і в письмовій формі. Для успішного складання FCE кандидат має вміти легко спілкуватись на різні теми з носіями мови, вміти аналізувати отриману інформацію та аргументовано висловлювати свою точку зору. Цього рівня зазвичай достатньо для успішної роботи в міжнародних компаніях.

C1 Cambridge Advanced English (CAE): Іспит підтверджує високий рівень володіння англійською мовою. Його приймають як роботодавці, так і більшість університетів. Деякі університети, однак, розглядають тільки сертифікати, які були отримані протягом останніх двох років.

C2 Cambrdge Proficiency English (CPE): Іспит передбачає найвищий рівень володіння англійською мовою у кандидата. Кандидат повинен розуміти різні тексти без особливих зусиль; вміти відтворити основний зміст інформації, отриманої як з письмових, так і усних джерел і аргументовано відстоювати свою точку зору.

Експерти Центру іноземних мов “Galaxy” допоможуть вам визначити ваш рівень, порядять, який іспит вам варто складати та допоможуть підготуватися до нього.